Skwer Radiowej Trójki
Przyjazd
Wyjazd

Skwer Radiowej Trójki

  1. Strona Główna
  2. Atrakcje
  3. Skwer Radiowej Trójki

Na Skwerze Radiowej Trójki stoi pomnik Ducha Gór, wykonany na wzór jego najstarszego wizerunku autorstwa niemieckiego kartografa Martina Helwiga, który znalazł się na jego mapie z 1561 roku. 

 

U stóp pomnika od 18 października 2010 r spoczywa „kapsuła czasu”. Duch Gór zwany Liczyrzepą, Rübezahl lub Krakonoszem. Kapsułę ma chronić przez następne 50 lat, aż do setnej rocznicy nadania Szklarskiej Porębie praw miejskich, kiedy kapsuła zostanie otwarta przez następne pokolenie mieszkańców. Skwer jest zadbany, wyposażony w ławeczki, często odbywają się tu okazjonalne imprezy. Na murze przy bocznej alejce skweru znajdują się odciski „narzędzia pracy” spikerów i dziennikarzy Programu Trzeciego Polskiego Radia, czyli odciski ich ust. W ten sposób powstała słynna aleja w Szklarskiej Porębie – Trójkowa Aleja Gwiazd, z ustami Piotra Kaczkowskiego, Marka Niedźwieckiego, Moniki Olejnik, Henryka Sytnera i innych.

ul. Okrzei 1b
58-580 Szklarska Poręba

Zobacz na mapie
Newsletter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z naszymi promocjami i ofertami specjalnymi.

Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej w Polityce prywatności.

OK, zamknij